Inretested?

Besoin d'aide?

Chat with us on WhatsApp
Get More Information

Obtenez plus de Renseignements

Safir FUE Saç Ekimi

Safir uçlu bıçaklar ile yapılan saç ekimine safir FUE saç ekimi denilmektedir. Saç ekimi cerrahisinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan FUE saç ekiminde (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) safir uçlu özel bıçaklar kullanılarak daha başarılı ve doğal sonuçlar elde edilmektedir. Safir, elmastan sonra yeryüzündeki en sert kristaldir. Safirin bu özelliği sayesinde saç derisinde daha keskin ve pürüzsüz şekilde kanallar açılmaktadır. Açılan bu kanallar deriye daha az zarar verirken deride daha az kızarıklık ve hassasiyet oluşur. Bunun neticesinde de daha hızlı bir iyileşme olur.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır, Süreç

Sapphire FUE saç ekimi öncesinde hasta detaylı bir muayeneden geçer. Muayene esnasında hastanın tıbbi geçmişi, detaylı saç ve saç derisi kontrolleri, kan testleri yapılır. Saç dökülmesinin türü belirlendikten sonra ön saç çizgisi, saç ekimi yapılacak alanının tasarımı, saç ekiminin planlanması hastanın ve doktorun ortak görüşmeleri neticesinde netleştirilir. FUE saç ekiminin yapılacağı gün hastanın saçları 3mm kadar kesilir. Donör bölgeye anestesi yapılır ve greftler çıkarılır. Her bir kök için bir mikro hassas bir çözelti kullanılır. Ardından saç naklinin yapılacağı alana anestezi uygulanır. Sonrasında saç köklerinin yerleştirileceği kanallar safir bıçaklarla açılır.Saç ekimi doğal saç çizgisini takip ederek saç büyümesinin yönüne ve açısına göre yapılır. Doku parçalarından ayrılan saç kökleri kanallara yerleştirilir. Saç ekimi cerrahın uygun gördüğü ve yeterli saça sahip olana kadar tekrarlanır. Saç ekimi sonrasında foliküller tekrar donör bölgeye taşınır ve donör alanı bandaj ile kapatılır. Fue saç ekimi sonrasında yaklaşık bir hafta içinde saç ekimi yapılan bölge iyileşmeye başlar. Saç derisinin arkasında ve yan kısımlarında minik beyaz izler kalabilir. Bu izler ortalama 1 yıl içerisinde kaybolur.

Safir FUE Saç Ekiminin Avantajları

• Safir bıçakların en büyük avantajlarından biri antibakteriyel özelliklere sahip olmasıdır. • Pürüzsüz yüzeyi, sertlik, keskinlik ve dayanıklılık gibi fiziksel özellikleri sayesinde safir uç, kanalların açılması sırasında çok daha az titreşim üretilmesine yol açarak travma ve doku hasarı riskini en aza indirir. • Safir uç ile yapılan FUE, klasik FUE ile karşılaştırıldığında daha yoğun saç ekimine olanak sağlar. • İleri yaşlarda potansiyel saç incelmesi olan hastalar için safir uçlu FUE daha avantajlıdır. • Safir FUE saç ekimi daha sık saç ekimi yapılmasına olanak sağladığı için daha doğal bir görünüme sebep olur. • Klasik FUE yöntemine kıyasla deri altındaki kanallara açılması için daha az sıvı enjekte edilir. • Saç ekimi sonrasında görülen ödem çok daha azdır. • Doku iyileşmesi daha hızlıdır. • Saç köklerinin açısının bozulması ya da yerinden çıkması gibi riskleri yoktur.
Safir FUE Saç Ekiminin Avantajları

Before / After

Prenez Contact

Venez visiter notre clinique ou contactez-nous simplement par message Whatsapp à tout moment. Nous sommes impatients de vous lire.